בניית אתרים לעסקים קטנים - גם הם צריכים אתר משלהם
בניית אתרים לעסקים קטנים - גם הם צריכים אתר משלהם

בניית אתרים לעסקים קטנים – לא צריך להיות מיליונר בשביל אתר משלך

תוכן עניינים

עסקים רבים המגדירים את עצמם קטנים או מקומיים נוהגים לפחד מהקמת אתר משל עצמם. יכולות להיות לכך לא מעט סיבות, בשורה התחתונה הכל מתנקז לחוסר מודעות: אי הכרת הפוטנציאל הטמון באחזקת אתר תדמית, הפרזה בתקציב המבוקש לצורך הקמה ותחזוק של אתר מבלי לבדוק ביסודיות וכמובן גם בקלות ובמהירות שבה זה מתבצע בימינו. בניית אתרים לעסקים קטנים – החשש אינו מוצדק.

לא צריך לשבור את הראש, אנחנו בימים בהם לכל אחד יש אתר משלו. אם אתה בעל עסק שמכבד את עצמו, הגיעה השעה "לפרוס כנפיים" ולהפסיק לפחד, אתה נמנע עוד מלפני שבכלל שמעת על התועלת העצומה וגם על העלויות הלא כל כך מפחידות.

בניית אתרים לעסקים קטנים - ממש לא העלויות שדמיינתם

בואו נתחיל לדבר על עלויות, זה הרי מה שמעניין את רובנו בסופו של דבר. בכדי להרכיב הצעת מחיר מציאותית, הגיונית ושתואמת את ציפיות העסק המבקש אתר משלו, יש לפנות קודם לאפיון אתר משותף. מה זה בעצם אפיון אתר? החלטה על תמהיל האתר: כמות וסוגי העמודים, הקצאת אזור מאמרים, מוצרים וכו'.

בסופו של דבר אתרים מתומחרים לפי שעות העבודה לצרכי הקמה, כלומר הפיתוח, העיצוב וכתיבת התכנים. לקוח שיגיע אליכם עם חומרים שיסייעו להתקדמות הפרויקט ויחסוך לכם עבודה, עשוי להקטין את העלויות עבורו ולקצר עבור כולם את לוחות הזמנים.

לכן, בעלי עסקים שכן חושקים באתר משלהם וחוששים מהעלויות, יכולים קודם כל לספק כמה שיותר חומרים מתוצרתם ולבקש אתר מינימלי עם 5 עמודים סטטיים בכדי להוזיל משמעותית בעלויות. פתאום זה לא נשמע כזה מפחיד נכון? תמיד תוכלו לבקש הקמת אתר שבעתיד יגדל ויתרחב אך בשלב ראשוני אין צורך "לקפוץ מעל הפופיק".

אם נדבר בשפה של מספרים, הסכומים נעים בין 4,000 ל-6,000 ש"ח לצורך הקמת אתר מינימלי, לא כולל עלות הדומיין (60-80 ש"ח לשנה) ואחסון בשרת (300-500 ש"ח בשנה מינימום). תלוי בשווי כל לקוח עבור העסק אבל ככל הנראה כמות מצומצמת של לקוחות שיגיעו דרך האתר יכסו את העלויות.

מה כבר יכול להכיל אתר שנבנה בתקציבים כאלה?

אם נצמדים לעלויות שציינתי למעלה, מדובר באתרים די סטנדרטיים אך למרות זאת הם יכולים להכיל את ה"ת'כלס" של העסק ואת מה שצריך באמת, בלי לגרום לגולש ללכת לאיבוד. הסטנדרט כולל עמוד ראשי מעוצב, המכיל את תמצית האתר, 5-10 עמודים פנימיים וכמובן מיתוג בצורה בסיסית לאתר.

העמודים הנפוצים הם כמובן אודות, צור קשר ושירותים, כל עסק יכול להוסיף איזה עמודים שירצה, הכל מתבצע בהתאמה אישית. שוב, בונה האתרים מסתכל על כמות שעות העבודה, פחות ישנה עבורו המסביב.

מעבר לכך זה באמת תלוי באופיו של מספק השירות, הוא תמיד יכול להיות נדיב ולספק פיצ'רים נוספים על חשבונו כמו פופאפים (חלונות קופצים), אנימציות מיוחדות, הטמעות של כלים חיצוניים וכו'.

דנה יוגה - תצוגת אתר - Digital Solutions

בניית אתרים לעסקים קטנים - למה זה כל כך חשוב?

אתר תדמית או אתר שירותים מצומצם משמש כ"בית חם לעסק", סביבה נוחה המציגה את חזון או שירותי אותה חברה או עסק

הקמת אתר כרוכה בעלות חד פעמית לתקופה ארוכה, מספר שנים ברוב המקרים, עד שמחפשים אחר שדרוג עיצוב, החלפת תבנית אתר, המשמשת כשלד ואפילו החלפת טכנולוגיה, כלומר מערכת הניהול של האתר כולו

אתר שנסרק בגוגל חושף את העסק לפלח שוק שלם המסייר בתוצאות החיפוש של גוגל בכדי למצוא תשובות לשאילתות חיפוש. גם אם מדובר בפלח שוק קטן ביחס לרשתות חברתיות למשל, עדיין העלות שווה את התועלת

ניתוח נתונים המתאפשר באתר, באמצעות כלי מדידה ומעקב כמו: Google Analytics, Search Console ו-Tag Manager מאפשרים הסקת מסקנות ויצירת תכנית עבודה ממוקדת לשיפור חוויית משתמש וביצועים של האתר

עוד יתרון סופר מובהק בבניית אתרים לעסקים קטנים הוא אותם אלמנטים המוטמעים באתר (באמצעות תוספים כמו Elementor) מוכחים סטטיסטית כיעילים יותר להנעה לפעולה של גולשים: השארת פרטים, רכישה, הרשמה לניוזלטר וכו'. בפלטפורמות השונות וביניהן רשתות חברתיות פופולריות כמו פייסבוק ואינסטגרם הנעות לפעולה הן פחות גמישות והאופציות מובנות ומוגבלות.

בניית אתרים לעסקים קטנים - למה זה כל כך חשוב?

מה מונע מהעסקים הקטנים להכנס לתמונה?

בניית אתרים לעסקים קטנים - ממה יש לפחד

חשש מהוצאות גבוהות

כבר דיברנו על זה, בעלי עסקים קטנים רבים נבהלים מהמחירים שהכניסו להם לראש, ללא כל בדיקה או סיבה מוצדקת.

בניית אתרים לעסקים קטנים - אי ידיעה לא פוטרת מעונש

חוסר מודעות ליתרונות

הכל עניין של עלות מול תועלת בעולם הזה. שוב, מספיק שמספר מצומצם של לקוחות יגיעו דרך האתר וכיסיתם את העלות השנתית לאחזקת הנכס.

בניית אתרים לעסקים קטנים - חוסר אמונה לא מוצדק באתרים

אי אמונה באתרים

מי שלא בקיא מספיק ולא מכיר את הנתונים, כנראה לא יודע כמה התועלת הפוטנציאלית היא גבוהה, בצעו את הבדיקות הרלוונטיות עבורכם.

בניית אתרים לעסקים קטנים - שלא יעבדו עליכם!

בלי לציין שמות, לא חסרות חברות המנצלות תמימות של בעלי עסקים קטנים שאינם בקיאים במחירים, בתהליכים השונים ובשוק עצמו. כבר שמעתי בעבר על חוזים לבניית אתרים שנחתמו וכללו מחויבות מסוימת של העסק לחברה שסיפקה את השירות, כמו גם ניסיונות רבים להכליל באותה חבילה קידום אתרים בגוגל או מה שזה לא יהיה.

וודאו שעלויות בניית אתרים לעסקים קטנים הן הגיוניות (4,000-6,000 פחות או יותר), שבו עם בונה האתרים על אפיון האתר, כולל כמות עמודים, תמהיל התכנים, פיצ'רים ובקשות אישיות שלכם. וודאו שהכל מתועד וכתוב בהסכם, מה שכולל וגם מה שלא כולל החוזה.

אל תתביישו לשאול, "להציק" להתעניין, זו זכותכם המלאה וכאשר תראו מעורבות בפרויקט יתייחסו אליכם יותר ברצינות וככה גם על הדרך תוודאו שהכל עובד כשורה וכל צד בהסכם עומד בהתחייבויותיו ומקבל את מה שמגיע לו.

על מה מסתמכים העסקים הקטנים?

בגדול? על שיווק מפה לאוזן, חיפושי גולשים אחר מגוון שירותים באתרי אינדקסים כמו 144, דפי זהב ו-easy. ה"אמיצים" שמחליטים לשלם על קמפיינים ממומנים בפייסבוק ובאינסטגרם אפילו לא מעלים בדעתם שקיימת אופציה נוספת על השולחן, בדמות הקמת אתר, ושיש לה פוטנציאל משמעותי.

אומרים שמי שמנסה לחסוך בסוף משלם יותר, לגמרי מסכים עם האמירה הזו כשמדובר בבעלי עסקים קטנים ובינוניים שמסתפקים בהשרדות כלכלית ולא שוקלים ברצינות התפתחות עסקית. אין מה לעשות, נדרשת ירידה מסוימת ברווחים לטווח הקצר בשביל לקצור פירות לטווח הארוך.

לסיכום:

אני לגמרי לא מעביר כאן מסר שבניית אתר מותאמת לכל עסק ולכל תחום, מה שכן, הנושא מצריך בדיקה, שברוב המקרים לא באמת מתבצעת. פוטנציאל הרווח מצדיק בניית אתרים לעסקים קטנים ואני מניח שיותר מדי עסקים לא מכירים את התועלת הטמונה בתהליך ולכן בכלל לא ניגשים לבירור העניין. אסיים בנימה אופטימית ואומר שהמגמה היא דווקא לעלייה של מספר העסקים שחושקים באתר משלהם ובהגברת המודעות והנוכחות שלהם בתוצאות החיפוש.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
נשאר לכם טעם לעוד? לגמרי מבינים אתכם...
הרשמו וקבלו עדכונים לתיבת המייל שלכם
WhatsApp chat

לא הגיע הזמן להתקדם?

השאר פרטים ותתחיל לדאוג לעסק שלך!

הידעת?

השארת פרטים תספק לעסק שלך את קפיצת המדרגה לה חיכית!

השאר פרטים ונחזור בהקדם